Specjalne ubezpieczenie agenta nieruchomości

W dzisiejszych czasach ludzie wykonujący różnego rodzaju zawody są narażeni na to, że zostaną pozwani do odpowiedzialności z tytułu odpowiedzialności cywilnej. Niestety błędy jakie ludzie potrafią popełniać mogą zmarnować życie innym, albo działać na przykład na niekorzyść firmy, a tego szefostwo przecież nigdy w życiu by sobie nie życzyło. Jest to więc dobra zasada, ale najlepiej jest po prostu błędów nie popełniać.

Niewiele osób rozumie, jak duża odpowiedzialność ciąży na pośrednikach w obrocie nieruchomościamiNiestety… bywa, że błędów po prostu nie da się ustrzec, o prostu się stało… Taka sytuacja przytrafić się może niemal każdemu. Jednak w niektórych przypadkach zdarza się częściej. Problem ten dotyczy między innymi osób wykonujących takie zawody jak lekarz, adwokat czy pośrednik w handlu nieruchomościami. Nic więc dziwnego, że pośrednik nieruchomości OC coraz częściej decyduje się na wykupienie stosownej polisy chroniącej właśnie przed oskarżeniami z tytułu odpowiedzialności cywilnej. Zdarza się, że osoba taka może być oskarżona o działanie na szkodę klienta na przykład w zakresie zaniżania wartości nieruchomości, która za pośrednictwem danego biura jest wystawiona na sprzedaż. Z tego powodu pośrednik nieruchomości ubezpieczenie biura staje się wręcz konieczne do tego, by prowadzić własną agencję oferującą usługi właśnie w zakresie pośrednictwa w handlu nieruchomościami. Trzeba też pamiętać o tym, że zgodnie z obowiązującym prawem OC działalności jest po prostu sprawą obligatoryjną.

Oczywiście decydując się na taką polisę, należy zapoznać się z ofertą różnych biur nieruchomości. Prawdą jest, że różne towarzystwa ubezpieczeniowe oferują w tym zakresie bardzo różne warunki polisy. Dlatego dobrze jest wybrać taką instytucję, która proponuje specjalnie przygotowane ubezpieczenie działalności. Obecnie na polskim rynku ne ma już problemu ze znalezieniem właśnie takiej oferty. Jednak trzeba pamiętać, że nawet jeśli polisa wydaje się być przygotowana specjalnie dla osób wykonujących zawód agenta nieruchomości, należy dokładnie przeczytać wszystkie w niej zapisy. Można też zazwyczaj negocjować brzemiennie niektórych punktów tak, by bardziej odpowiadało ono potrzebom osoby ubezpieczanej. Wiadomo przecież, że to właśnie ona najlepiej zdaje sobie sprawę z tego, jaka pomoc i ochrona może jej być potrzebna w różnych sytuacjach, w jakich z racji wykonywanego zawodu może się znaleźć.