Praca pośrednika nieruchomości

Kiedy szuka się domu wystawionego na sprzedaż, zazwyczaj pierwsze kroki kieruje się do agencji pośrednictwa obrotu nieruchomościami. Oczywiście są też tacy ludzie, którzy poszukują domu na własną rękę, ale jest to czasami nieco trudniejsze niż może się wydawać, dlatego biuro nieruchomości bywa pomocne. Dzięki temu zyskuje się pewność, że oferty tam proponowane będą rzeczywiście uczciwe. Po prostu korzystając z usług pośrednika, można czuć się bardziej pewnym. Dlatego właśnie agencje pośrednictwa w handlu nieruchomościami są wciąż oblegane przez klientów i mimo kryzysu, jakim straszą nas obecnie media, nie narzekają na brak klientów. Co więcej, coraz częściej natknąć się można na ofert pracy dla agentów nieruchomości. Jest to szansa dla ludzi młodych i przedsiębiorczych, który dzięki takiej pracy mogą naprawdę nieźle zarobić. Oczywiście powinni oni, zanim zdecydują się na pracę właśnie w tym charakterze, dobrze dowiedzieć się, na czym taka praca będzie polegała i na jakich warunkach ma być ona świadczona.

Niestety coraz częściej zdarza się, że biura zatrudniają agentów na zasadach samozatrudnienia lub na umowy zlecenie czy dzieło. Oczywiście wiadomo, że taki sposób nie jest zbyt korzystny dla pośrednika. Czasami jednak nie ma on wyjścia. Jednak przed podpisaniem stosownej umowy powinien on dokładnie wypytać, co będzie należało do jego obowiązków, jakie wymagania są mu stawiane oraz przede wszystkim, na jakie świadczenia może liczyć. Bo przecież wiadomo, że w naszym kraju jest obowiązkowe OC pośrednik nieruchomości. Jeśli takiego ubezpieczenia nie zapewni agencja, osoba pracująca na stanowisku pośrednika sama musi o nie zadbać.

Zakup nieruchomości z pomocą pośrednika wydaje się bezpieczniejszyUbezpieczenie pośrednika nieruchomości jest o tyle ważne, że osoby wykonujące ten zawód mogą być narażone na pozwy właśnie z tytułu odpowiedzialności cywilnej. Często przez ich nieuwagę lub nieumyślnie spowodowane błędy klienta mogą spotkać jakieś straty. To oczywiście wiąże się nie tylko z utratą dobrego imienia przez daną agencję nieruchomości, ale też przede wszystkim z koniecznością wypłaty dość wysokiego odszkodowania. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie ubezpieczenia pośredników w obrocie nieruchomościami cieszą się coraz większą popularnością. Wykupując je warto zwrócić uwagę na to, by usługi takiego ubezpieczenia były świadczone przez instytucje, które specjalizują się właśnie w polisach dla tej, bądź co bądź, specyficznej grupy klientów.

Tylko w ten sposób zyska się pewność, że świadczenia ubezpieczeniowe będą naprawdę zapełniały realną ochronę agentowi nieruchomości. Niewątpliwie osoba tak musi liczyć się z tym, że atakowana może być zarówno ze strony osoby, której proponuje kupno jakiegoś budynku czy ziemi, jak i osoby która taki obiekt sprzedaje. W tak skomplikowanych sprawach, jak handel nieruchomościami, nietrudno zresztą o jakieś drobne pomyłki, które dopiero po pewnym czasie mogą okazać się bardzo brzemienne w skutki. Oczywiście trzeba tu też pamiętać, że ubezpieczenie będzie działało wyłącznie wtedy, gdy jakiekolwiek błędy zostały popełnione nieumyślnie i niezamierzenie. Warto pamiętać, że większość polis OC ma zapis, który wyraźnie mówi o tym, że ubezpieczony, któremu udowodni się działanie z premedytacją, traci prawo do jakichkolwiek świadczeń.