Odpowiedzialność cywilna pośrednika nieruchomości

Dzieci w szkole, czy już nawet w przedszkolu uczą się, że dla dobra ogółu każdy zawód jest tak samo ważny. Społeczeństwo nie mogłoby prawidłowo funkcjonować zarówno bez lekarza, jak i bez krawca czy też bez piekarza. Jednak trzeba pamiętać o tym, że są takie profesje, od których wymaga się znacznie większej odpowiedzialności i przede wszystkim, które są na tak zwanym cenzurowanym. Do takich zawodów należy na przykład zawód lekarza, adwokata, ale też agenta nieruchomości.

Ubezpieczenie pośrednika nieruchomości chroni zarówno agenta, jak i jego klientówNic więc dziwnego, że właśnie wykonawców tych zawodów obowiązuje prawo, które nakazuje im wykupienie polisy gwarantującej obowiązkowe OC pośrednika nieruchomości. Osoby, które pracują jako agenci nieruchomości mogą przecież popełnić drobne błędy, które mogą ich klientów narazić na ogromne straty. I właśnie w celu ochrony interesów zarówno agentów jak i tych klientów wprowadzono w polskim prawie przepis, który mówi o tym, że ubezpieczenia pośredników w obrocie nieruchomościami są konieczne, by w ogóle móc taki zawód wykonywać.

Oczywiście podczas wykupienia takiej polisy ubezpieczeniowej warto zwrócić uwagę na ofertę tych instytucji, które proponują specjalne ubezpieczenie pośrednika nieruchomości. Tego typu polisa z pewnością bierze pod uwagę fakt, na jakie problemy i sytuacje taki agent nieruchomości jest narażony podczas wypełniania swoich obowiązków zawodowych. Nic więc dziwnego, że warunki tego typu polisy opisują dokładnie sytuacje, w których takie ubezpieczenie może być naprawdę przydatne i po prostu może mieć zastosowanie.